BERLINGERHAUS nádobí GRANIT DIAMOND LINE


Silnostěnné nádobí z tlakově litého hliníku je natolik odolné, že bez problému zvládne teploty v troubě až 220°C. Spolehlivě funguje na plynové, elektrické, sklokeramické i indukční varné desce a většina modelů má navíc odnímatelné rukojeti. Především u pánví je tato vlastnost jedinečnou funkční vychytávkou, kterou si zamilujete. Díky multifunkčnosti, kterou řada Granit Diamond Line nabízí, je mezi profesionálními i nadšenými kuchaři tolik oblíbená. 

Kolekce Granit Diamond patří mezi tradiční produkty značky Berlinger Haus. Vznikla jako jedna z prvních modelových řad této značky a díky svým nepřekonatelným užitným vlastnostem si získala pevné místo v neustále se rozšiřující nabídce kuchyňského vybavení. 


Silnostěnné nádobí z tlakově litého hliníku je natolik odolné, že bez problému zvládne teploty v troubě až 220°C. Spolehlivě funguje na plynové, elektrické, sklokeramické i indukční varné desce a většina modelů má navíc odnímatelné rukojeti. Především u pánví je tato vlastnost jedinečnou funkční vychytávkou, kterou si zamilujete. Díky multifunkčnosti, kterou řada Granit Diamond Line nabízí, je mezi profesionálními i nadšenými kuchaři tolik oblíbená. 

HRNCE A KASTROLY

U hrnců a kastrólů Granit Diamond bezpochyby oceníte možnost používat je také v troubě a to i ve vysokých teplotách. To umožňuje především pevná konstrukce těla z tlakově litého hliníku, která vyniká vysokou stabilitou, pevností a tvarovou stálostí. Tento materiál má perfektní tepelnou vodivost, takže se rychle a rovnoměrně zahřívá po celém povrchu. Velmi snadno také teplotu udržuje, což se hodí například při použití hrnců v troubě a následném servírování přímo na stůl. Nádoba má třívrstvé sendvičové dno, které termoakumulační vlastnosti ještě zdokonaluje. Bez výkyvů a po celé ploše dna rozvádí teplo, což celkově zrychluje vaření i dobu varu a zabraňuje připalování. Rukojeti jsou ke konstrukci nádob ulity přímo v jednom kuse. Žádné šroubované spoje na vnitřním prostoru nádobí nebo na úchytech, které by se mohli uvolnit nebo do nich bude zatékat voda. Tím se toto nádobí stává prakticky nezničitelným. 


V hrncích Granit Diamond můžete připravovat jídla na jákemkoliv druhu sporáku a následně ho dát do trouby a to až do teploty 220°C.


Silikonové rukojeti lze před vložením do trouby z hrnců sundat a následně je při nasazení využít jako chňapky, lité rukojeti Vás přes ně totiž nebudou pálit do rukou.
 

 PÁNVE S ODNÍMATELNOU RUKOJETÍ

Pánvičky Granit Diamond jsou co do technických a materiálových vlastností vyrobeny stejně jako hrnce. Doménou této řady je u všech výrobků vnitřní 3vrstvý mramorový povrch, charakteristický svou dokonalou nepřilnavostí. Připravované pokrmy se nepřipalují a díky tomu se nádobí velmi snadno čistí. Tento nepřilnavý ,,kameninový" povrch stačí opláchnout teplou vodou a houbičkou, drátěnky už nikdy nebudou potřeba. Tím pádem je ideální pro zdravé vaření s minimálním množstvím použitého tuku nebo oleje. V závislosti na použitých surovinách a způsobu přípravy lze na kvalitním mramorovém povrchu Granit Diamond vařit i úplně bez tuku. Vnitřní ani vnější vrstva neobsahují žádné škodliviny, výsledné pokrmy přípravou neztrácí svoje vitamíny a nádobí je tak zcela hygienické.

Pánev s odnímatelnou rukojetí perfektně kombinuje vlastnosti více druhů nádobí. V kuchyni ji využijete jako pánev a pekáč v jednom. Jedním rychlým stisknutím tlačítka rukojeť z pánve sundáte a tu poté můžete vložit k dopékání nebo rovnou k pečení do trouby. Nasazení a odejmutí rukojeti zvládne naprosto každý a to jednoduše jednou rukou. To se navíc skvěle hodí při skladování nádobí nebo při jeho údržbě. Plnohodnotná pánvička na jakýkoliv sporák se pouhým zmáčknutím prstu přemění na pekáč vhodný k zapékání nebo přímé pečení v troubě. Velmi příjemná vychytávka, která má v kuchyni opravdové funkční opodstatnění. 

PEKÁČE S POKLICÍ DO TROUBY I NA SPORÁK

I když je řada Granit Diamond Line prakticky celá určená k použití i do trouby, najdete v nabídce taky několik nefalšovaných masivních pekáčů. Několik modelů v různých velikostech, od hranatých přes kulaté, přesně určených pro Vaši potřebu v kuchyni.
Všechny pekáče disponují skleněnou poklicí ze žáruvzdorného skla. To znamená, že při vaření na sporáku nemůže prasknout a zvládne také pečení v troubě. Samotné pekáče pak můžete díky velmi pevné, zesílené konstrukci vystavit teplotám až do 220°C.

Chytrým doplňkem je pak dochucovací aroma poklice s otvorem uprostřed, díky které můžete pokrmy podlévat, aniž byste poklici museli při vaření sundávat. Multifunkčnost řady Granit Diamond potvrzuje i dvojí použití pekáčů. Každý z nich má vybroušené indukční dno, takže je lze bez problému použít na jakýkoliv sporák i varnou desku a poté je hned vložit do trouby.